Smart shopping - definicja

Pod pojęciem smart shoppingu kryje się idea robienia tak zwanych "sprytnych zakupów". Jest on tendencją do inwestowania własnego czasu w analizę cech poszczególnych produktów, poszukiwania informacji o promocjach, porównywania cen oraz oszczędzania.

Pojęcie smart shoppingu wprowadzono w Stanach Zjednoczonych. Podwalin tego ogólnoświatowego i ciągle zyskującego na znaczeniu trendu można doszukiwać się w skutkach światowego kryzysu z lat 2008-2009. Jedną z najistotniejszych ról pełnią w nim: stosunek jakości produktu do jego ceny, skład, funkcjonalność oraz potrzeba posiadania produktu. 

Trend ten jest najbardziej popularny wśród wykształconych i zamożnych konsumentów, którzy w pełni świadomie podejmują decyzje o zakupie. Nie kierują się emocjami podsycanymi przez reklamy, marketingiem samego produktu, promocjami czy też miejscem jego sprzedaży. 

Dla uprawiających Smart Shopping najważniejszy jest stosunek jakości produktu do jego ceny, skład, funkcjonalność i niezbędność jego posiadania.http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kobieta-i-mezczyzna/mkjak-madrze-robic-zakupy-co-jest-smart-shopping-czyli-szybkie-i-madre-zakupy,6_33842.html

Badania ukazują, że w Polsce czterech na dziesięciu konsumentów stosuje wybrane sposoby na oszczędzanie podczas zakupów. Smart shopping cieszy się największą popularnością wśród osób wykształconych i zamożnych, świadomie podejmujących decyzje o zakupie. W przeciwieństwie do osób niewykształconych i uboższych, nie kierują się one bowiem emocjami podsycanymi przez reklamy, marketingiem produktu, miejscem sprzedaży, chwytliwymi hasłami czy promocjami. Osoby gorzej wykształcone najczęściej mają problem z prawidłową analizą i oceną ofert, które celowo konstruowane są w sposób niezrozumiały i zawiły, co skutkuje wyborem produktów najtańszych o niskiej jakości.

Osoby gorzej wykształcone mają większy problem z prawidłową analizą i oceną ofert, które celowo konstruowane są w zawiły sposób. Nie radząc sobie z nimi wybierają produkty najtańsze, gorszej jakości lub po prostu nie dokonują zakupu.

http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kobieta-i-mezczyzna/mkjak-madrze-robic-zakupy-co-jest-smart-shopping-czyli-szybkie-i-madre-zakupy,6_33842.html
Share

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Ostatnio przeczytano

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013