Masło Pilos

Masło PilosNa sklepowych półkach znajdziemy kilka rodzajów produktów do smarowania pieczywa: masło (wyroby o zawartości tłuszczów mlecznych powyżej 80%), tłuszcz mleczny (62-80%), miks tłuszczowy oraz margarynę.

Nie będziemy się rozwodzić nad tym, która grupa produktów jest najzdrowsza czy najsmaczniejsza - wszak ilu konsumentów tyle opinii. Pewnym jest natomiast, że jako wyrób tradycyjny, najpopularniejsze w naszych kuchniach jest w dalszym ciągu masło.

W sprzedaży można znaleźć dwa rodzaje masła: śmietankowe oraz masło ekstra. Różnią się one składem i technologią produkcji. Uważa się, że masło ekstra jest zdrowsze dla osób z nietolerancją laktozy (jeden z tłuszczów mlecznych) oraz dla osób starszych i chorych. Natomiast masło śmietankowe ceni się bardziej ze względu na jego walory smakowe.

Smaczne masło z lidla: Masło Pilos

Nie oznacza to jednak, że masła ekstra pozbawione są mlecznego aromatu. Dowodem jest Masło Pilos, dostępne w sieci sklepów LIDL. W przeciwieństwie do innych tanich maseł (np. bardzo wodnistego masła z Biedronki, które patrząc na skład i 83% tłuszczu mlecznego, powinno być bardziej aromatyczne od produktu z Lidla - a jednak tak nie jest) smakuje ono bardzo intensywnie i śmietankowo

Masło Pilos zawiera 82% tłuszczu mlecznego. Produkowane jest w Kole przez miejscową Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. Można je nabyć w wersji osełkowej (300 gram) w cenie 5,39 zł oraz jako popularną "kostkę" (200 gram) w cenie 3,59 zł. Polecamy!

Share

Komentarze   

 
+1 #1 rafał 2013-03-12 22:17
Uważa się, że masło ekstra jest zdrowsze dla osób z nietolerancją laktozy (jeden z tłuszczów mlecznych)

laktoza to cukier mleczny...inacz ej mówiąc węglowodan prosty
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sprawdź również

serek-pilos-fromelloW Lidlu miłośnicy puszystych serków śmietankowych do pieczywa znajdą produkty dwóch firm. Pierwszą z...
smietana-pilosŚmietanę wykorzystujemy niemal do wszystkiego: do zup, sosów, sałatek, pierogów i wielu innych...

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013