Majonez Mikado

Majonez MikadoPolski rynek majonezów zdominował w ostatnich latach Majonez Dekoracyjny Winiary - produkt skądinąd bardzo udany. W przeszłości swoje pięć minut miał również Hellmann's Babuni - nadal dostępny w sprzedaży, jednak cieszący się nieco mniejszą popularnością od wspomnianego wcześniej wyrobu Winiary. Oprócz nich na sklepowych półkach znaleźć można produkty mniej znane, lokalne, takie jak np. Majonez Kielecki (mający spore grono wielbicieli, jednakże znacznie różniący się smakiem od swoich największych konkurentów, co oczywiście nie dla wszystkich musi być jego wadą), które jednak nie są dostępne w ogólnopolskich sieciach sprzedaży - nie każdy więc może po nie sięgnąć.

Dobry majonez z Lidla: majonez Mikado

Każdy może za to sięgnąć po 400-gramowy MAJONEZ MIKADO, dystrybuowany w sieci dyskontów LIDL. Produkt polski, bardzo smaczny (jego smak do złudzenia przypomina wspomniane wyżej wyroby Winiary bądź Hellmann's), pozbawiony konserwantów, a do tego niedrogi. Jego cena w dniu pisania tego tekstu wynosiła 3,99 zł. Tymczasem, za 400 gramów identycznie smakującego Majonezu Dekoracyjnego Winiary musimy zapłacić co najmniej złotówkę więcej (np. w Lidlu).

Na koniec parę słów o składzie Majonezu Mikado. Zawartość żółtka jaja kurzego wynosi w nim 5%, czyli tyle samo ile w produkcie Hellmann's. Nieco lepszym wynikiem może poszczycić się Majonez Dekoracyjny Winiary, którego żółtko jaja stanowi 6%. W przypadku większości pozostałych majonezów dostępnych na rynku wartość ta waha się w przedziale 2-4%.

Podsumowując: Majonez Mikado doskonale sprawdzi się jako dodatek do sałatek, jajek czy kanapek. Jego smak i skład do złudzenia przypominają cechy produktów najpopularniejszych marek, takich jak Winiary czy Hellmann's, przy czym jego cena jest znacząco od nich niższa. Nie warto więc przepłacać.

Share

Komentarze   

 
+1 #1 Ewelina 2013-02-14 20:41
Trzeba spróbować, bo do tej pory tylko Winiary u nas "dawały radę".
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sprawdź również

musztarda-grillowa-mikadoZamknięta w plastikowej, ergonomicznej butelce MUSZTARDA GRILLOWA firmy MIKADO doskonale sprawdzi się...

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013