Czekolada Magnetic

Czekolada MagneticNie każdy przepada za słodyczami (aczkolwiek ich przeciwnicy są raczej w mniejszości), każdy natomiast lubi czasem sięgnąć po czekoladę (chociażby gorzką). Dlaczego?

M.in. ze względu na jej skład. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz tak oczywistych składników, jak kakao, cukier czy mleko, czekolada zawiera również pewną ilość substancji mających działanie psychoaktywne i uzależniające - kofeinę, tebrominę, anandamid oraz fenyloetyloaminę. Pierwszy z wymienionych składników to popularny stymulant występujący również w kawie - pobudza organizm do działania. Anandamid ma charakter relaksacyjny (wydziela się w naszym ciele podczas snu), fenyloetyloamina - rozweselający i aktywizujący, a anandamid - uzależniający. Można zatem powiedzieć, że czekolada to wybuchowa mieszanka związków, dających nam bardzo pozytywnego, energetycznego "kopniaka". Kopniaka, którego bardzo trudno sobie odmówić.

Markowa czekolada w przebraniu: czekolada z Biedronki - Magnetic

Po co go sobie jednak odmawiać, skoro na rynku tak wiele jest pysznych i niedrogich produktów? Wśród nich jest seria czekolad MAGNETIC, dostępnych w sieci sklepów BIEDRONKA. Ich producentem są znane i cenione w Polsce firmy cukiernicze WAWEL oraz JUTRZENKA. Pierwsze z przedsiębiorstw oznaczyło nawet wyroby własnej produkcji swoim znakiem firmowym - co jest coraz częstszą praktyką producentów współpracujących z portugalskim gigantem.

Seria Magnetic składa się z kilkunastu rodzajów i smaków czekolad, które łączy w zasadzie tylko jedno - wysoka jakość. Znajdziemy wśród nich zarówno czekolady mleczne, gorzkie, białe, z orzechami, bakaliowe, nadziewane owocami, bąbelkowe i inne. Ciekawostką są smaki MALAGA, TIKI TAKI i KASZTANKI - typowe dla pralin o tych samych nazwach, czyli sztandarowych produktów WAWEL.

Czekoladowa przyjemność z serią Magnetic kosztuje bardzo niewiele, bo jedynie 1,99 zł za 100-gramową tabliczkę w przypadku większości smaków (cena czekolad gorzkich i niektórych, wybranych smaków oscyluje w okolicach 2,30 zł). Uwaga:pojedyncze rodzaje czekolady Magnetic, np. czekolada nadziewana o smaku malinowym, dostępne są w mniejszych, 90-gramowych tabliczkach, przy czym ich cena również wynosi 1,99 zł. Informacja ta może ułatwić dokonanie wyboru między poszczególnymi smakami.

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013