Sok Pomarańczowy Melly

Sok Pomarańczowy MellyChoć za sprawą nie najgorętszego klimatu nasz kraj nie należy do liderów w produkcji tych owoców, pomarańcze dobrze w Polsce znamy. Niegdysiejszy rarytas PRL-u, do dziś pozostał jednym z ulubionych cytrusów milionów Polaków. Tę wyjątkową sympatię pomarańcze zawdzięczają przede wszystkim słodkiemu i nadzwyczaj łagodnemu, jak na owoce tego rodzaju, sokowi, po który zresztą chyba częściej sięgamy niż po pomarańczę w tradycyjnym wydaniu. Smak przecież ten sam, a myć i obierać nie trzeba...

Smak ten sam? Czy aby na pewno? Jeśli sok, po który sięgamy, nie został wyciśnięty przez nas ze świeżych owoców własnoręcznie (lub ewentualnie zakupiony gdzieś na straganie podczas wakacji w jednym z ciepłych krajów), niestety nie możemy być tego tacy pewni. Ilu producentów - tyle różnych smaków mniej (częściej) lub bardziej (rzadziej) przypominających "prawdziwą" pomarańczę. Po który produkt zatem sięgnąć aby zadowolić swe kubki smakowe, a przy okazji nie wydać zbyt wiele?

Wybór mamy spory - w przeciętnym polskim sklepie różnych soków pomarańczowych znajdziemy na pewno co najmniej kilka. Zwykle są to produkty znanych, renomowanych marek, takich jak Hortex, Cappy czy Tymbark oraz napoje (tj. soki rozcieńczone wodą), o których jednak innym razem.

Dobry i tani sok z Biedronki: Sok pomarańczowy z kawałkami miąższu Melly

W popularnych dyskontach i hipermarketach uświadczymy również innych, mniej znanych i znacznie tańszych wyrobów, których walory smakowe najczęściej odbiegają jednak od markowych pozycji (jeśli niesłodzone - są kwaśne lub gorzkie) - wszak zależą one od klasy (jakości) pomarańczy użytych do ich produkcji. Parafrazując znanego polityka, wśród nich zieloną wyspą jest Sok pomarańczowy Melly, dostępny w sieci Biedronka.

Zamknięty w standardowym, litrowym kartonie 100% sok to produkt naprawdę udany. Słodki, intensywnie pomarańczowy, a w dodatku wzbogacony cząstkami miąższu napój zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia. Sok wolny jest oczywiście od jakichkolwiek konserwantów. Niedowiarków i entuzjastów sprawdzonych marek o wysokiej jakości Soku pomarańczowego Melly przekona być może jego producent - Hortex Holding S.A. Zaskoczeni? Cóż, polityka różnicowania rynków zbytu to popularny zabieg wielu gigantów, nie tylko w branży spożywczej.

No dobrze, ale jaką cenę ma jakość Hortexu zamknięta w kartonie Melly? Typową dla mniej znanych soków pomarańczowych dostępnych w dyskontach i marketach, tj. nieco ponad 3 złote. W dniu pisania tego artykułu wynosiła ona dokładnie 3,39 zł za jeden litr. To niedużo. Wybierając produkt Melly, w zależności od miejsca zakupu markowego soku pomarańczowego, oszczędzamy od kilkudziesięciu groszy, do nawet kilku złotych. Polecamy!

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Ostatnio przeczytano

Sprawdź również

sok-pomidorowy-mellyLubicie soki pomidorowe? Spora część z Was pewnie nie. Bo są za kwaśne, zbyt gorzkie, czasem za słone....

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013