Cola Original z Cytryną

Cola Original z CytrynąNiezwykła popularność napojów Coca-Cola i Pepsi-Cola sprawiła, że obecnie niemal każda większa sieć sklepów spożywczych posiada w swojej ofercie ich mniej lub bardziej udane, niemarkowe zamienniki. Zdążyliśmy już napisać o jednym z nich - bardzo udanej Coli Freeway z Lidla. Niezłą colę, produkowaną przez znaną polską firmę - Hoop, dystrybuuje też Biedronka. Oprócz klasycznej Coli Original (bo o niej mowa), na półkach sklepów tej sieci znajdziemy również odmianę cytrynową. I to całkiem smaczną!

Cytrynowa Cola Original z Biedronki: smaczna i tania, jednak nie bez wad

Wbrew pozorom, cytrynowa Cola Original nie ma zbyt wiele wspólnego ze swoim klasycznym odpowiednikiem. Sprzedawane pod marką Cola Original smaki classic i cytryna to dwa, zupełnie różne napoje, produkowane przez dwie różne firmy i to w dwóch różnych krajach (pierwsza z nich powstaje w Polsce, druga zaś w jednym z krajów UE). Różnicę czuć już po pierwszym łyku: wersja cytrynowa jest zdecydowanie bardziej wyrazista, podczas gdy edycja podstawowa sprawia wrażenie nieco rozwodnionej. Sam posmak cytryny jest bardzo dobrze wyczuwalny i trzeba przyznać, że jest doskonałym dodatkiem do dobrze wszystkim znanego aromatu coli.

Poza ciekawym smakiem, napój ten ma jeszcze jedną zaletę - atrakcyjną cenę. Jak już wcześniej wspomniano, Cola Original z Cytryną dostępna jest w sieci sklepów Biedronka, w bardzo niskiej (i w dodatku identycznej jak jej wersja classic czy Cola Freeway z Lidla) cenie 2,49 zł za dwulitrową butelkę. Niestety, ma też i wady - w postaci konserwantów w składzie.

Skład Coli Original z cytryną

Wspomniana substancja konserwująca to benzoesan sodu (co jednak nie jest wadą dyskwalifikującą - konserwant ten jest bowiem obecny w większości napojów gazowanych). Poza nim, w skład Coli Original z Cytryną wchodzą: woda, cukier, dwutlenek węgla, barwnik (karmel amoniakalno-siarczynowy), regulator kwasowości (kwas fosforowy), aromaty, kofeina oraz sok cytrynowy odtworzony z soku zagęszczonego (0,06%).

Mimo drobnych wad, cytrynowa Cola Original to napój jak najbardziej godny polecenia - jest tania i bardzo smaczna. Pamiętajmy jednak, że konserwanty są substancjami szkodliwymi dla zdrowia - cola ta (a także i inne produkty je zawierające) nie powinna więc gościć w naszym jadłospisie nader często.

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sprawdź również

cola-freewayNie wiedzieć czemu, gdy mamy ochotę na colę, najczęściej sięgamy po znane (i niestety drogie) produkty...

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013