Woda Saguaro

Woda SaguaroStatystyczny Polak wypija około 40 litrów wody mineralnej (a raczej potocznie zwanej mineralną, o czym za chwilę) rocznie. Jej producenci od wielu lat wmawiają nam, że wtłaczanie w siebie ogromnych ilości błękitnej cieczy, zamkniętej w plastikowych butelkach oklejonych kolorowymi etykietami, jest gwarancją zdrowia.

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy rodzaj dostępnej w sklepach wody (a mamy ich cztery: wodę źródlaną, leczniczą, mineralizowaną (stołową) i mineralną) nadaje się do częstego i regularnego spożycia (patrz tabela poniżej). Według opinii specjalistów, zdecydowanie najczęściej powinniśmy sięgać po wodę źródlaną. Pijąc tylko tak oznaczoną wodę butelkowaną możemy mieć bowiem pewność, że jest ona czysta i bezpieczna dla naszego zdrowia.

 

Woda Źródlana Woda Mineralna Woda Mineralizowana / Stołowa Woda Lecznicza
Czysta woda pochodząca z wolnych od zanieczyszczeń (zarówno chemicznych, jak i biologicznych) podziemnych źródeł. W pełni bezpieczna dla zdrowia każdego człowieka ze względu na swoje niskie zmineralizowanie. Czysta pod względem chemicznym i biologicznym woda, której składniki mineralne mogą mieć znaczenie dla organizmu człowieka. Wyróżnia się trzy rodzaje wód mineralnych: niskozmineralizowaną (do 500 mg/l), średniozmineralizowaną (500-1000 mg/l) oraz wysokozmineralizowaną (powyżej 1500 mg/l). Nie każda woda mineralna ma pozytywny wpływ na każdego człowieka (jest to zależne od jej składu). Zwykle otrzymywana na skutek połączenia wody źródlanej i mineralnej lub soli mineralnych, zawierających składniki posiadające znaczenie fizjologiczne, np: wapń, chlorki, sód czy magnez. Ma działanie lecznicze, co zostało potwierdzone badaniami. Taka woda może być stosowana wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

 

Dobra i tania woda źródlana z Lidla: Woda Saguaro

Na rynku dostępnych jest wiele smacznych niegazowanych wód źródlanych, których cena za półtoralitrową butelkę rzadko kiedy kształtuje się poniżej złotówki. Wyjątkiem jest WODA SAGUARO, dostępna w LIDLU w cenie 77 groszy za butelkę dwulitrową, 99 groszy za butelkę 1,5-litrową (nie, to nie pomyłka - 2 litry wody rzeczywiście kosztują mniej niż 1,5 litra) oraz 55 groszy za butelkę 0,5-litrową. Wydobywana jest z czystych źródeł podziemnych w Nieszawie (woj. Wielkopolskie). Suma jej składników mineralnych wynosi około 700 mg/l.

Smak wody Saguaro jest naturalny i delikatny (z powodzeniem można ją dodać np. do zagęszczonego soku bądź gorącej herbaty, nie zaburzając aromatu napoju), zbliżony do smaku popularnej w naszym kraju markowej wody Nałęczowianka. Miłośnicy wód o intensywnym smaku będą w tym wypadku raczej zawiedzeni.

Rodzaje Wody Saguaro

Jak już wspomniano, poza podstawową, 1,5-litrową wersją Wody Źródlanej Saguaro, w Lidlu znajdziemy również poręczne butelki półlitrowe, ekonomiczne butelki dwulitrowe, równie smaczną odmianę gazowaną (takie same ceny jak w przypadku wód niegazowanych), a także bardzo udane wody smakowe (m.in. niegazowane: cytrynowa i truskawkowa - 1,69 zł za 1,5-litrową butelkę oraz gazowane: owoce leśne i gruszka - 1,49 zł za 1,5-litrową butelkę), którym poświęcimy jednak osobną recenzję.

 

 

Share

Komentarze   

 
0 #3 Niemarkowe.pl 2013-04-20 21:08
Obiecujemy, że sprawdzimy tę informację i w razie potrzeby poprawimy tekst / zganimy autora :) Dzięki za czujność!
Cytować
 
 
+2 #2 S 2013-04-20 20:57
Autorowi tekstu się pomieszała woda mineralna z źródlaną.

Woda źródlana ma 220 mg/l i jest produkowana w Kętach - ten sam producent produkują taką samą wodę dla Biedronki.
Cytować
 
 
+1 #1 Tomasz 2013-03-09 17:39
1,5 litrowa nie jest droższa, ale są jej dwa rodzaje w podobnych butelkach.
Źródlana kosztuje ok. 65 gr, a mineralna 99 gr. Różnią się one etykietką, źródlana ma dodatki zielonego, a mineralna ma całą niebieską. :)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013