Paliwo ze stacji Carrefour

Paliwo CarrefourCeny paliw nie rozpieszczają. Drożejąca benzyna i olej napędowy (w ciągu ostatnich pięciu lat podrożały one o przeszło 40%!) zmuszają kierowców do coraz głębszego sięgania do portfeli. W znacznie lepszej sytuacji są posiadacze aut wyposażonych w instalacje LPG, ceny gazu kształtują się bowiem na poziomie niemal 50% niższym. Nie każdego stać jednak na jednorazowy wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, ponadto nie każdy samochód nadaje się do tego typu przeróbki (np. pojazdy z silnikiem Diesla).

Paliwo ze stacji Carrefour: tanie i dobre

Okazuje się, że niemało oszczędzić można i bez zmiany rodzaju tankowanego paliwa. Wystarczy tankować na stacjach przy hipermarketach, takich jak CARREFOUR, gdzie za litr benzyny i oleju napędowego zapłacimy nawet kilkadziesiąt groszy (około 0,3 PLN) mniej niż na znanych, markowych stacjach.

No dobrze, mamy niską cenę, ale co z jakością? Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo zarówno pozytywnych, jak i negatywnych wpisów dotyczących carrefourowego paliwa (ale umówmy się - z negatywnymi opiniami spotkamy się w odniesieniu do wszelkich, również największych dostawców paliw). Warto tutaj zapoznać się z raportem Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, który jednoznacznie potwierdza, że paliwo oferowane przez stacje Carrefour spełnia wszystkie normy jakościowe (dotyczy to zresztą również innych przymarketowych stacji: Tesco oraz Auchan). Wspomniany raport dostępny jest na stronie www.uokik.gov.pl. Dodajmy, że na stacjach Carrefour paliwo (to samo które trafia m.in. do punktów sieci Orlen) przechowywane jest w zbiornikach z automatycznym pomiarem wilgoci. Jeżeli do zbiornika dostałaby się jakakolwiek ciecz, system wykryje to i powiadomi obsługę.

W czym tkwi więc sekret taniego i dobrego jakościowo paliwa Careffour? Ano w tym, że zadaniem przysklepowych stacji benzynowych nie jest zarabianie pieniędzy (stąd bardzo niska marża umożliwiająca znaczące obniżenie ceny paliwa lub całkowity jej brak). Ich zadaniem jest pozyskiwanie (wabienie) klientów dla swoich marketów. Sądząc po rosnącej popularności tego typu punktów oraz stale rozwijanej sieci stacji, doskonale spełniają one swoje zadanie.

Aktualnie w naszym kraju znajdują się 43 stacje sieci Carrefour (wykaz). Wśród nich znajdziemy również punkty automatyczne (przyjmujące gotówkę i karty płatnicze), znane chociażby z sieci Neste.

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

  • Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?
    Czy dwuletnia gwarancja może obowiązywać tylko rok?

    Wybierając produkt kierujesz się zapewne jego walorami użytkowymi, ceną, jakością wykonania oraz usługami dodatkowymi, takimi jak długość okresu gwarancji. Im dłuższa tym oczywiście lepiej - świadczy ona bowiem o zaufaniu producenta bądź sprzedawcy do oferowanego urządzenia i w razie potrzeby gotowości do jego naprawy. Problem jednak w tym, że czasem długi okres gwarancyjny jest jedynie chwytem marketingowym, nie mającym zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

    Share
    Czytaj dalej...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013