poniedziałek, 06 maj 2013 19:44

Dzwonię z Telekomunikacji Polskiej, obniżymy Panu cenę abonamentu... (uwaga oszustwo!)

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień dobry, dzwonię z Telekomunikacji. Informujemy, że istnieje możliwość obniżenia Państwa abonamentu za telefon - takim zdaniem powitała mnie dziś rano pewna pani, podająca się za pracownicę największego polskiego dostawcy usług telefonicznych. Tymczasem była przedstawicielką oszustów - jednego z nowych, niewielkich operatorów, podstępem zmuszających abonentów innych firm do przejścia pod ich skrzydła.

Telekomunikacja. Jaka telekomunikacja!?

Odbierając telefon miałem to szczęście, że o podobnych oszustwach miałem wcześniej okazję czytać w internecie. Słysząc w słuchawce hasło "Telekomunikacja" domyśliłem się, że mam do czynienia z firmą "krzak". Przecież właściwa Telekomunikacja Polska zmieniła nazwę i od pewnego czasu funkcjonuje pod marką Orange. Z poprzednią nazwą nie spotkamy się już w zasadzie nigdzie.

Swoją drogą, jestem abonentem Netii (a nie Orange, czy tam TP S.A.). Miłej konsultantki zupełnie to nie zraziło (widać była przygotowana na taki obrót sprawy) - pouczyła mnie, że to nic nie szkodzi, że Netia wykorzystuje łącza TP S.A., co dalej uprawnia mnie do uzyskania niższego abonamentu. Zaproponowała mi abonament w cenie 39 złotych, który rzekomo miałbym zatwierdzić podpisem podczas wizyty ich pracownika u mnie w domu...

Co tak naprawdę bym podpisał? Umowę o świadczeniu usług telekomunikacyjnych z firmą "krzak", na wątpliwej jakości warunkach. Zerwałbym tym samym umowę z dotychczasowym dostawcą (w moim przypadku z Netią), czego poniósłbym konsekwencje w postaci konieczności zapłaty kary umownej (co najmniej kilkaset złotych).

Uważajmy na oszustwa

Jak już wspomniałem, o podobnych oszustwach można poczytać w internecie (np. tutaj i tutaj). Któregoś dnia podobna firma "krzak" może zadzwonić do każdego z nas (czego ja jestem najlepszym przykładem). Słysząc w słuchawce nazwy "Telekomunikacja Telepolska", "Telekomunikacja Dzień Dobry" bądź inne tego typu hasła, przed kontynuowaniem rozmowy upewnijmy się najpierw kto do nas dzwoni i czego od nas chce. W razie wątpliwości skontaktujmy się z właściwą Telekomunikacją Polską (Orange) pod bezpłatną infolinią 800 500 005, gdzie dowiemy się, czy nasz operator rzeczywiście przygotował dla nas jakąś promocję.

Piotr Niemarkowy

Prowadzeniem naszego Niemarkowego Bloga od kwietnia 2013 roku zajmuje się Piotr Niemarkowy - absolwent ekonomii, a prywatnie miłośnik smart shoppingu - potrafi godzinami analizować oferty sklepowe w celu dokonania optymalnego wyboru i, co najważniejsze, trafnego zakupu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Ostatnio na Niemarkowym Blogu...

Polityka prywatności

Użytkowanie serwisu Niemarkowe.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie przez niego plików cookie (polityka cookies).

Sonda

Czy kiedykolwiek korzystałeś z oferty chińskiego sklepu internetowego?

Tak i jestem zadowolony(a) - 30%
Tak i żałuję - 5%
Nie, ale zamierzam - 20%
Nie i nie zamierzam - 45%

Wszystkich głosów: 20
The voting for this poll has ended on: czerwiec 30, 2013